Hizmetler

Panel Çatı

Panel Çatı

Panel Çatı

Ürün Bilgisi:

Meskenlerin çatı ile beraber daha etkili bir barınma noktası olduğu görülmekte ve yapıların daha da korunaklı bir hale geldiği bilinmektedir. Kenet çatı hizmetlerimiz en az % 5 oranında var olan çatılarda genel olarak uygulanabilmektedir. Geleneksel ya da modern mimariye sahip olan tüm binalara da uygunluk gösterebilmekte olan modellerdir. Metal çatıların kenet sistemiyle buluşması; binaların daha da güvenilir bir hal almasını sağlamaktadır. İlk tercih olarak adlandırılan söz konusu sistem, metal ruloyla bütünleşerek; istenilen boyutta var olmasıyla da bilinmektedir.

Kenet Çatının Avantajları Nelerdir?

Kenet çatı yapıların farklı farklı işlevlere sahip olması konusunda önemli bir faktör olarak değerlendirilmektedir. Metal kenet çatı seçenekleri aynı zamanda da yapı tasarımlarının en modern seçeneklerine ayak uydurması bakımından da etkilidir. Panel çatı olarak da değerlendirilerek; herhangi bir doğal dış etkenlere karşı barınma noktalarının daha da güvenilir bir konuma bürünmesini sağlamaktadır. Uzun ömürlü olmasının yanında su geçirmeyen bir özelliğe de sahip olmasıyla bilinen bu tip seçenekler; daima kalıcı bir kimliğe sahip olmasından ötürü de beğeni kazanabilmektedir. Aynı zamanda da kullanıldığı binanın yazın serin kışın da sıcak olması konusunda önemli bir noktada varlık gösterebilen unsurlar arasında da yer almaktadır.

Kenet Çatı sistemleri  Geleneksel alışkanlıkları değiştiren Modern tasarımların  mükemmel örneği, her detayda maksimum teknolojik çözümler…

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, yenilikleri zaman kaybetmeden üretim hattında uygulayan çatıda devrim yaratan eşsiz ürünleri olan kenet çatı sistemlerinin birçok kişi tarafından güvenle tercih edilmesini sağlıyor.

 Kenet Çatı sektöründe sunduğu benzersiz bir ürün olan Kenet Çatı  üstün kalitesi ve ekonomiyi aynı noktada buluşturuyor.  kenetli çatı sistemlerinde birleşme detaylarının pratik uygulama örnekleri montajın kolay gerçekleştirilmesine olanak vermektedir sistemi oluşturan kenet panellerin diğer kaplama malzemelerine oranla daha hafif olması, çatı alt konstrüksiyon malzemelerinde tasarruf edilmesine olanak vermektedir.

 Kenetli çatı sisteminin bu benzersiz özellikleri kullanıcıların işçilik ve montaj süresindende artı kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Kenet çatı sistemleri  yeni yapılan çatılarda kullanıldığı gibi mevcut varolan çatılarında sökülmeden üzerine uygulanabilmesine olanak verir. Kenet panellerin üretim ve montaj süresinin çok kısa olması, istenilen boylarda üretilebilmesi, firelerin minimuma indirilmesi gibi avantajları olan kenetli metal çatı sistemi diğer kaplamalara oranla daha estetik ve ekonomiktir…

 Kenet Çatı  Uygulaması

Konutlar, villa, otel gibi yaşam tesisleri fabrikalar, üretim ve depolama tesisleri, alışveriş merkezleri, spor ve dinlenme tesisleri, eğitim kurumları, askeri amaçlı yapılar, havacılık tesisleri ve prefabrik yapılar gibi; geniş bir kullanım yelpazesinde, üretim ve montaj kolaylığı sunmaktadır. Kenet sisteminin konstrüksiyona montaj şekli, bu sisteme adını veren; uzun ömürlü ve garantili kaplama sistemini sunması sağlayan unsurdur.Yüzeyi delinmeden monte edilen kenet tavalar, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile bir birine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın yüzde yüz geçirimsizliğini sağlamaktadır. Kenet bölgeleri içerisinde kalan klips bağlantı üniteleri sabit ve hareketli elemanlardan oluşmaktadır. Konstrüksiyona monte edilen L klips ve içerisinde oval hareket eden hareketli klips sayesinde uzun boylu kenet tavaların ısıl genleşmeleri absorbe edilmektedir. Kısa boylu kenet tavaların montajında ise sadece sabit klips kullanımı yeterlidir.

Sistem Özellikleri ve Performansı

Yüzeyde herhangi bir vida deliği olmadığından sızıntı riski yoktur. Kenet bölgesinin tamamı ile kenetlenerek sıkıştırılması bu bölgenin tamamının kar altında kalması durumunda bile geçirimsiz olmasını sağlar. Klips kenet bağlantı detayı yüksek rüzgar kuvvetlerindeki emme kuvvetine karşı tam direnç sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Çatı ve cephelerde ışıklık, pencere gibi detaylarda oluşabilecek sızıntılara karşı tam koruma sağlar. Boyalı sac, paslanmazlık garantisi sunar. Bina ömrü ile doğru orantılı kullanım ömrü ve her türlü ortam şartlarına uygun boya tipi (plastisol, pvdf, polyester) seçimi, uzun ömürlülük sağlar. Kenet sisteminin en önemli özelliği büyük çatı alanlarında bile ek yapma gereksinimini ortadan kaldıran eksiz ve vidasız çatı sistemi oluşudur. Dayanıklı ve her çeşit kaplama sistemine uygundur, bakım gerektirmez

 Sandviç Kenet Çatı Sistemi

Sandviç kenet sistemler yapı yüklerine karşı mukavemet değerlerinin yanı sıra yapıya sağlayacağı estetik görünümlerde dikkate alınarak geliştirilmiştir. Sistem yüklerini taşımada üst kat kenet tavaların tek başına mukavemetli olması düşünülerek geliştirilmiş trapez kenetler ile sistem yüklerini taşımak için yüksek yoğunluklu taş yünü veya cam yünü kullanımı gereksinimi ortadan kalkmaktadır.

Çatı sisteminin aşık ara mesafesine göre sistem yüklerini taşıma mukavemetine sahip trapez formu aşıklar üzerine monte edilir. 1.kat kaplama olan bu trapez üzerine buhar kesici örtü ve aşıkların üzerine Z profil monte edilir. Minimum 1,2 mm kalınlığında üretilen Z profillerin esnekliği sayesinde son kat metal genleşme problemlerinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Isı izolasyonu olarak kullanılan taş yünü veya camyünün yüksek yoğunlukta olmasına gerek yoktur. Düşük yoğunluklu kullanılmaktadır. Araya serilen mineral yün malzeme üzerine buhar dengeleyici örtü serilmektedir.

Klips üniteleri ile Z profiller üzerine monte edilen ve elektronik robot ile birbirlerine tek kenet ve çift kenet şeklinde kenetlenen; sistem yüklerini taşıma mukaveme etme sahip kalınlıkta  kenet tavalar monte edilerek sistem oluşturulmaktadır.

 Kenetli Metal Çatı Avantajları

•    Kenetli sistem kaplamayı diğer kaplama sistemlerinden ayıran farkları şöyle sıralayabiliriz.
•    Her türlü çatı şekline uygulanabilmesi (tonoz, kubbe, zarf çatı v.s.) nedeni ile mimarlara tasarım özgürlüğü sağlaması
•    Diğer çatı malzemelerinin uygulanamadığı düşük eğimli çatılarda uygulanabilmesi
•    İstenen boyda, bir saçaktan diğer saçağa eksiz olarak kaplanabilmesi (diğer çatı kaplamalarında yoktur.)
•    İstenilen kalınlıkta ısı, ses ve buhar yalıtımına imkan vermesi
•    Yüzde yüz su geçirimsizlik garantisi
•    İstenen renkte uygulama imkanı, estetik görünüm
•    Kaplama üzerinde dolaşabilme imkanı
•    Binanın ömrü ile eşdeğerde dayanma süresi

Hangi Metaller Kullanılmaktadır?

•    Bugün için gerek yerli, gerek avrupa malzemeler olmak üzere
•    Bakır, boyalı alüminyum, boyalı galvaniz saç ve titanyum çinko kaplamalar yapılmaktadır.
•    Bu metallerin kalınlıkları 0,50 ve 0,70 mm arasında değişmektedir.

Kenet çatı sistemleri’nde sunmuş olduğumuz çözümler aşağıdaki şekilde listeleyebiliriz:

•    Yalıtımsız kenet çatı.
•    Isı ve ses yalıtımlı kenet çatı.
•    Alüminyum kaplamalı kenet çatı (yalıtımlı veya yalıtımsız).
•    Titanyum çinko kaplamalı kenet çatı (yalıtımlı veya yalıtımsız).
•    Bakır kaplamalı kenet çatı (yalıtımlı veya yalıtımsız ).
•    Çinko kaplamalı kenet çatı (yalıtımlı veya yalıtımsız).

Whatsapp
Teklif Al
Telefon
X